USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Itabira Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Itabira Excelente casa a 3km do centro de Itabira Itabira Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa

Förhandsbokning
2026-09-23
2026-09-24

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

32

Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa


När du bor i Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa kan du enkelt nå Charles Drummond de Andrades minnesplats, som ligger ungefär 3 km bort.

Villan ligger också cirka 25 minuters promenad från Territorio Caminhos Drummondianos Museum och ungefär 10 minuter med bil från Bras Martins da Costa Cultural Space.

Restaurangen Atelier Lanches serverar amerikanska rätter en kort bit från denna villa.

  • Lokala sevärdheter
  • Charles Drummond de Andrades hus
    1,9 km
  • Itabira e Arquivo Publico Museum
    1,9 km
  • Fundação Cultural Carlos Drummond de Andrade
    1,7 km
  • Praça Dr. Acrísio Alvarenga
    1,7 km
  • Territorio Caminhos Drummondianos Museum
    1,7 km
  • Anfiteatro Praca Acricio
    1,7 km
  • Drummond's House Inclusion Cultural Center
    1,9 km
  • Anfiteatro do Parque Pico do Amor
    1,4 km
  • Flygplatser
  • Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats
    105 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Wi-Fi

På rummet

  • Tvättmaskin
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 22:00
Utcheckning: från 11:00 till 12:00

Vanliga frågor

  • Vad är priset för en natt på Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa?

    Genomsnittspriset i Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa är 32$. För särskild information, kontakta boendet.
  • Finns det en bubbelpool på Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa?

    Ja, en badtunna erbjuds på Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-09-23
2026-09-24

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Excelente Casa A 3Km Do Centro De Itabira Villa, Brasilien

264 Rua Conego Guilhermino Pereira, Itabira, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © minas-gerais-hotels.com

All rights reserved